Milan Milosevic
Milan Milosevic Tárogató Artist
„It is simply fabulous to play on my newly designed Golden Voice Stowasser J. Tarogato! I am so excited and proud to have taken part in its design and development! Stowasser J. tone, timbre, intervallic control and technical superiority – and pretty much everything else, compared to anything similar I have ever test tried – is a truly ground-breaking experience! Golden key-work is aesthetically an embellishing touch, but sure enough, the golden posts on Cocobolo wooden body contribute measurably to the sound-warmth and wide-open timbre tone properties.”
Job well done – Stowasser J. Tarogato!
Milan Milosevic
Doctor of Musical Arts, candidate at The University of British Columbia
Music Director, Vancouver College
Fejér András
Ács Ákos
Joe Lovano
Amerikai dzsessz-zenész: kiemelkedő tenorszaxofonos, továbbá altklarinétos, fuvolás és dobos. Felesége Judi Silvano énekesnő, akivel több közös lemeze készült. Lovano hosszabb idő óta a Paul Motian dobos által vezetett trió tagjaként lép fel. 2017. márciusában Budapesten a Budapest Jazz Clubban szerepelt.
Erdő Zoltán
A nagyapjától örökölt hangszeren, egy 110 éves Stowasser tárogatón gyerekkora óta játszik. Manapság már a szóló koncerteken kívül több zenekarban is használja, a klasszikus zenétől a népzenén át egészen a jazz-ig. 2009-től az Oláh Dezső Septet klarinétosa, ahol rendszeresen használja a tárogatót is különböző XXI.századi kompozíciók bemutatásában. Az együttessel többször koncerteztek a Művészetek Palotájában, a Budapest Jazz Club-ban, a Columbus Jazz hajón, a budapesti Francia Intézetben vagy a Magyar Rádióban Márvány termében. www.myspace.com/olahdezsoseptet 2010 januárjában két hetes koncert körúton vesz részt New York-ban és Torontóban. 2010 márciusában kerül felvételre első lemezük az Oláh Dezső Septet-tel, a Hunnia Records és az EMI gondozásában. 2012 januárjában Los Angeles-ben ad tárogató koncerteket. Még ugyanebben az évben készül el a “Tranquillo” című lemez, melyben zenésztársa Oláh Dezső jazz-zongoraművész.
In Media Brass Quintet
Együttesünk 2010 januárjában alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem volt és jelenlegi hallgatóiból. Fennállásunk alatt, hét jelentős, nemzetközi kamarazenei versenyen értünk el helyezést, Dél-Koreában, Németországban, Szlovéniában, Japánban, Olaszországban, Franciaországban és az Amerikai Egyesült Államokban.
Dunakeszi Szimfonikus Zenekar
Az együttes 1984-ben Váci Szimfonikus Zenekar néven alakult. Alapító karmestere Szalay Miklós, a Magyar Állami Operaház karigazgatója volt. 1994-től a zenekar vezetője és karmestere Farkas Pál. Irányításával a zenekar jelentősen átformálódott, éves koncertjeink száma megközelíti a százat.
1999-ben Vác város „Pro Urbe” közösségi díjával ismerték el munkánkat. 2003-ban Siófok városa Kálmán Imre emlékplakettel tüntette ki a zenekart. 2009-ben az együttes Vác Város Művelődéséért kitüntetést kaptunk.
2017 július 1-től Dunakeszi Szimfonikus Zenekar, Magyarország néven folytatjuk több mint 30 éve megkezdett zenei tevékenységünket.
Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar
2010-ben alakult meg a Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar – mint a Csepeli Munkásotthon Fúvószenekar utódzenekara –, melynek célja a fúvószenekari kultúra ápolása hazai és külföldi színpadokon, fesztiválokon, találkozókon, ünnepségeken, tovább öregbítve ezzel a csepeli fúvószene jó hírnevét.
Óbudai Danubia ZenekarMi visszük át a szerelmet
Mi, és közönségünk tagjai: azok a fiatalok és idősek, akik csillogó szemmel hagyják el a koncert- vagy éppen tornatermet, ahol játszottunk. Szenvedélyünk a zene, és ez a szenvedély hatja át egész életünket. Szeretnénk, ha minél több emberhez eljutna ez a lángolás, és minél többen válnának a klasszikus zene rabjaivá. Hiszünk benne, hogy olyan függőség ez, amely jobbá teszi az ember életét. Célunk az, hogy ennek a nagy múltú műfajnak legyen jövője, ennek a jövőnek a kulcsa pedig a fiatalság.
Sima László trombitaművész-tanár diplomáját 1994-ben szerezte meg a Zeneakadémián Varasdy Frigyes növendékeként. Zeneakadémistaként Maurice Andre, Canadian Brass, John Wallace, Bernard Soustrot mesterkurzusain vett részt.
1993-től rendszeresen játszott szólistaként Lehotka Gáborral, Ruppert Istvánnal, Teleki Miklóssal a Magyar Filharmónia által szervezett koncerteken itthon és külföldön egyaránt, és öt lemezt is készített. 1995-ben eMeR-Ton díjat kapott és 2000-ben Artisjus előadói díjat nyerte el. Számos hazai és nemzetközi verseny győztese. A Brass in the Five rézfúvóskvintett, a Modern Art Orchestra, az UMZE kamaraegyüttes, a TEA együttes, a M.J. Showorchestra, G.G.A.C. Philharmonic Orchestra tagjaként sok hazai és hollywoodi sztárral játszott, illetve turnézott világszerte /Presser Gábor, Bud Spencer, Kincses Veronika, Pierre Richard, Jean Claude van Damme, Demjén Ferenc, Miklósa Erika, Eötvös Péter, Amadinda együttes, Brigitte Nielsen, Tóth Gabi, Kiraly Viktor, Caramell stb. /.
Montesinos Fides Simphony Bb trombitán játszik.
Új Harmónia Fúvósegyüttes
Az együttes, melynek tagjai valamennyien a budapesti Zeneakadémiáról indultak, 1999 tavaszán alakult, azzal a céllal, hogy a szerenád- és divertimento-irodalom, illetve az ezek nyomán megszületett romantikus és modern repertoár kiemelkedő alkotásait értő és színvonalas előadásban népszerűsítse.
A társulat művészeti vezetője Szatmári Zsolt, az 1990-es, Québec-i nemzetközi klarinétverseny első helyezettje; 1993-tól a Zeneakadémia tanára; 2000 szeptemberétől a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólamvezető klarinétművésze.
Az együttes a legjobb hazai és nemzetközi kamarazenei hagyományokat követve igyekszik megszólaltatni minden olyan jelentős művet, melyet a formáció által képviselt hangszer–csoport számára írtak, valamint ismertté kívánja tenni eredetileg nem fúvósokra megálmodott alkotások kitűnő átiratait is, legyenek azok korabeli adaptációk vagy népszerű darabok mai átültetései. Az együttes tagjai saját átiratokat is készítenek, megpróbálva méginkább kitágítani a fúvós kamarazene határait. Ezzel összefüggésben a hangversenyeken rendszeresen közreműködnek elismert hazai énekes, ütős, vonós, zongorista vendégművészek is. Végül, de nem utolsó sorban, az együttes szeretne mai szerzőket inspirálni újabb, erre a hangzásvilágra elképzelt zeneművek írására.
Ifj. Dufek Mihály fagott művész, tanár, DLA
1984-ben született Debrecenben. 1995-ben kezdett fagottozni a Simonffy Emil Zeneiskolában Tóth József irányításával. 1999-2003 között a Debreceni Egyetem Konzervatóriumának előkészítős hallgatója volt. 2003-ban nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, ahol tanára Lakatos György, majd 2006-tól Keszler György volt. 2008-ban diplomázott, ugyanebben az évben tett sikeres felvételit a Zeneakadémia Doktoriskolájába és a bécsi Universität für Musik und Darstellende Kunst-ba. Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja, legutóbb Chieri-ben (Olaszország). Szólóestje volt Spanyolországban, Németországban, az USA-ban és Magyarországon. A Magyar Fagottos Társaság 2001-ben ifj. Hara László Díjjal tüntette ki.